Bioklimatické pergoly

Bioklimatická pergola ARTOSI

Co je bioklimatická pergola?

Bioklimatická pergola má na rozdíl od klasické pergoly střechu z pohyblivých lamel - slunolamů. Díky systému naklápění lamel je uvnitř pergoly zajištěné ideální klima. Za horkých letní dnů se naklopí lamely tak, aby zabránily přímému slunečnímu svitu a zároveň odvětrávaly vnitřek pergoly. Za deště pak slunolam zaklopí lamely úplně a plní tak funkci klasické střechy.

Základní funkce bioklimatické pergoly

  • chrání proti nepříznivému počasí
  • vytváří příjemné klima
  • reguluje pronikající teplo
  • zajišťuje optimální zastínění

počasíventilaceteplotazastínění

Bioklimatická pergola ARTOSI

Bioklimatická pergola ARTOSI je samonosná, může mít šířku až 7 metrů, výšku 2,5 metru a výsuv až 4,5 metru. Hliníkové lamely střešního slunolamu lze naklopit od 0° do 130 °. Součástí lamel je těsnění, které v případě jejich nulového sklonu zajistí absolutní ochranu proti dešťi a sněhu, voda se pak odvádí nejméně jednou ze stojek pergoly. Nosnost lamel je minimálně 30 kg/m2, odolnost proti větru je ve tř. 6, tj. v té nejvyšší.

Hlavní předností pergoly ARTOSI je možnost rozdělení střechy na více nezávislých dílů, které jsou ovládány individuálně podle pozice slunečních paprsků. Pohon je umístěný v obvodovém rámu pergoly, není tedy viditelný z žádné strany a nenaruší tak její vzhled. Výrobce používá standardní žaluziové motory Somfy, lze tedy použít i příslušenství Somfy. Další z výhod pergoly je nízká zástavní výška střešního profilu - včetně otevřených lamel je to jen 25 cm.

Pergolu ARTOSI lze sestavit třemi způsoby a lze kombinovat volně stojící část s částí kotvenou do zdi.

Varianty montáže:

  • volně stojící pergola kotvená do betonových patek k zemi - TYP A
  • pergola kotvená užší stranou ke zdi (šířkou), lamely jsou rovnoběžně se zdí - TYP B
  • pergola kotvená delší stranou ke zdi (délkou), lamely jsou kolmo na zeď - TYP C

Základní barevné provedení pergoly je barva bílá, hnědá RAL 8014, antracitová šedá RAL 7016, hliník RAL 9006, šedý hliník RAL 9007. Další barevné odstíny jsou na poptávku.

Pergola se vyrábí s přesností na jeden centimetr a sestavení pergoly je vysoce variabilní. Stojku pergoly lze posunout až o jeden metr mimo roh, v případě instalace dvou pergol vedle sebe zůstává ve spoji stojka pouze jedna. Vzhledem ke všem těmto parametrům pergoly je její cena významnou předností. 

Standarně je pergola dodávána bez osvětlení, LED pásky s volbou teplého nebo studeného světla jsou volitelným doplňkem a dalším doplňkem jsou přídavné prvky - například stínící screenové rolety či skleněný posuvný systém rámový nebo bezrámový.

Top